Znamení zvěrokruhu

Zvěrokruh
Beran

Beran

Berani oplývají velkou dávkou životní energie. Jsou podnikaví, odvážní a do akce se vrhají často střemhlav. Beran je upřímný, netrpělivý, ctižádostivý a snadno jej zaujmou nové věci a aktivity. Ví, že každý den je třeba naplno prožít. Beranům však někdy schází potřebná pokora (více)

Živel oheň
Býk

Býk

Býci jsou obvykle trpěliví a opatrní. Mezi přednosti Býka patří spolehlivost a tolerance. Je smířlivý ovšem pouze dokud se nechcete dotknout jeho cti nebo zázemí. Každý správný Býk se vyznačuje také tím, že stojí nohama pevně na zemi a touží po tom, být skutečně dobře materiálně zajištěn (více)

Živel země
Blíženci

Blíženci

Blíženci patří mezi nestálé, proměnlivé a někdy až nápadně nervózní jedince. Ideální Blíženec je velmi přátelský a dokáže sršet vtipem od rána až do večera. Blíženci neprahnou po majetku a rozhodně nežijí fádním životem. Často je naopak láká dobrodružství, změna a extravagance (více).

Živel vzduch
Rak

Rak

Raci patří spíše ke konzervativním znamením a nemají v oblibě velké změny. Typický Rak je citlivý a díky tomu také poněkud zranitelný. Obecně lze říci, že Raci bývají spořiví a doslova jim trhá nervy, když vidí nehospodárné zacházení s majetkem (vyhazování potravin atp.) Raci mají výdrž a pokud si něco usmyslí (chytí do klepet), obvykle hned tak sevření nepustí (více).

Živel voda
Lev

Lev

Lvi jsou od přírody hrdí a majestátní vládci. Mají radost, když se jim lichotí. Správný Lev není rozhodně skrblík, což se projevuje jednak štědrostí, kterou je schopen prokazovat všem, kteří si to zaslouží, ale i tak, že si umí dopřát luxus bez jakýchkoli výčitek svědomí. Soutěživost patří ke Lvům stejně tak jako schopnost odpouštět. Lev se zdráhá pomoc přijímat, naopak je rád, pokud na něj ostatní znamení spoléhají (více).

Živel oheň
Panna

Panna

Panny jsou spolehlivé a přesné. Touha po čistotě, dokonalosti a harmonii provází všechny muže i ženy narozené v tomto znamení. Panna dokáže nakládat velmi uvážlivě a hospodárně s časem i penězi. Chodí vždy a všude včas. Je puntičkářská. Panny obvykle nedávají své emoce okatě najevo. Nemají mnoho iluzí o životě a dlouho a uvážlivě se rozhodují (více).

Živel země
Váhy

Váhy

Váhy, jak již název tohoto znamení napovídá, tíhnou k rovnováze a souměrnosti. Nemají rády extrémy a pokud se jejich život vychýlí nepatřičným směrem, ihned hledají cestu zpět. Váhy potřebují dostatek času a nerady jednají pod tlakem. Často pochybují a někdy mají dokonce sklony nechávat rozhodnutí na druhých. Váhy jsou věčně s něčím nespokojené (více).

Živel vzduch
Štír

Štír

Štíři patří mezi ty, se kterými nebývá lehké pořízení. Jsou to citliví a často popudliví lidé, kterých se leccos dotkne. Štíra můžete obvykle zařadit mezi věrné a obětavé přátele. Jejich pohled je uhrančivý a dokáže pronikat až do hloubi Vašeho nitra. Štíři bývají tajemní, ale zároveň velmi upřímní. Nezapomínají na staré křivdy ale ani na významná přátelská gesta (více)

Živel voda
Střelec

Střelec

Střelci dokáží trefně komentovat vše, co se kolem nich děje. Bohužel přitom nejsou vždy šetrní, takže budí často pozornost i rozpaky současně. Sebejistota a cílevědomost patří do povinné výbavy Střelce. Lidé narození v tomto znamení jsou svobodomyslní, rádi riskují a mají v oblibě vše netradiční. Střelci jsou ze své podstaty spíše akční nadšenci než bezradní pochybovači (více)

Živel oheň
Kozoroh

Kozoroh

Kozorozi vědí, že nedílnou součástí úspěchu bývá často sebekázeň. Patří mezi realisty. Ctít tradice a respektovat autority se podle Kozorohů rozhodně vyplácí. Jsou ironičtí a sebekritičtí. Přetvářka a falešné lichocení na ně neplatí. Kozoroh bystře odhalí, když jej někdo vodí za nos. Umí se chovat ve společnosti a nejedná ukvapeně (více)

Živel země
Vodnář

Vodnář

Vodnáři jsou lidé s velkou fantazií. Patří mezi vizionáře a snílky a mnoho z nich dokázalo obrátit tradice vědy vzhůru nohama (Charles Darwin, Thomas Alva Edison, Galileo Galilei). Jejich mysl i srdce se vznáší v oblacích, takže jejich okolí někdy trpí nedostatkem trvalého zájmu a citů. Vodnáři si s oblibou nechávají otevřená zadní vrátka. Láká je tajemství a neznámo (více)

Živel vzduch
Ryby

Ryby

Ryby mají rády pohyb a svobodu. Moc a peníze je obvykle nelákají, protože Ryby cítí, jak jsou tyto cíle svazující. Coby duchovně a citově založené bytosti naslouchají raději vlastní intuici. Někdy však lidé narození v tomto znamení propadají až nezdravému snění. Málokdy chce Ryba plavat proti proudu. Volí raději přirozenou cestu nejmenšího odporu. Svět je pro Ryby nekonečný oceán příležitostí (více)

Živel voda
eTarot