Střelec

Střelec

23. listopad až 21. prosinec

Hlavní rysy | Muž | Žena | Podrobná charakteristikaHlavní rysy

optimistický, zvědavý, veselý, otevřený, smířlivý, velkorysý, žoviální, chápavý; rád cestuje, je podnikavý, touží po dálkách, dobrodružství a zkoumání života; aktivní, pohyblivý, dynamický, schopný nadchnout

Muž

Je tolerantní, upřímný, čestný a nikdy nelže. Je vždy v centru dění a tam, kde se něco vytváří. Umí vést kolektiv a bývá respektován. Často ale druhé svou bezbřehou upřímností zraní, aniž by o tom věděl. Někdy přecení své síly, ale není si toho vědom.

Žena

Nehraje si na to, kým není. I když je založením spíše materiální a ne příliš duchovní, nebojí se to světu přiznat. Také díky tomu má kamarády spíše u mužů. Žena ve znamení Střelce je aktivní, velmi často se věnuje sportu nebo pohybu obecně. Vztah k rodině má spíše vlažný, své děti ale miluje nadevše.Podrobná charakteristika

Střelec má skutečně výjimečné vlastnosti, které nám usnadňují rozpoznat je ve skupině lidí. Je-li někdo ve středu zájmu, může to být jedině Střelec nebo Lev. Upozorňuje-li někdo na sebe často a pravidelně a snaží-li se přitom horlivě být milý, je to s jistotou Střelec. Má talent neustále uvádět svět v úžas svou upřímností a otevřeností.

Kombinace Střelcových vlastností - laskavosti, pozitivního přístupu k životu a šokující přímosti - způsobuje, že kdekoli se objeví, je to událost. Nikdy není nenápadný. Každé slovo, které vyřkne, vlastně vždy myslí dobře. Střelec ovšem nemá ani tušení o tom, co svou otevřeností způsobuje. Protože je však tak naivně spontánní, je těžké mu to mít za zlé.

Každý Střelec má v sobě kousek mentality kovboje: toulat se, být volný, objevovat nové obzory a cestovat. To platí i pro jeho vztahy k druhému pohlaví. I v oblasti partnerských zkoumání je pro Střelce důležité prožívat a sbírat maximum zkušeností. Důležitým tématem je pro Střelce tolerance. Svou velkorysostí, žoviálností, chápavostí a moudrostí je právě Střelec zosobněná tolerance. Každopádně tak sám sebe vnímá a často stejně vidí i své okolí. Bohužel se za tím nezřídka skrývá prostý nezájem o věc. Aby něco vzbudilo jeho pozornost, musí to být skutečně významné a působivé. Pak je schopen se nadchnout až do posedlosti.

Vážná stránka Střelcovy povahy se projeví především tehdy, když je o něčem přesvědčen, nebo když nejde o ryze osobní otázky. Střelec miluje setkávání. Je prostředníkem mezi tématem osobních setkání a setkání se společností a s osudem. Proto se jeho zájem týká sociálních otázek - tady se Střelec angažuje, když jde o nadřazené principy řádu nebo skupiny. Rád navrhuje smysluplné základy party či organizace, zlepšení a rozšíření stávajících struktur. Bývá skvělým manažerem v zodpovědné funkci nebo poradcem v podnikání. Pracuje-li Střelec ve školství, jde mu o to, aby vzbudil pochopení pro vyšší souvislosti a odhalil smysluplnou souhru zdánlivě zcela protikladných faktorů. Bývá také soudcem, ovšem takovým, který vidí víc jednotlivce než litery zákona.

Střelci jde o otázku důvěry - k lidem, ke smyslu života, ke své budoucnosti. V podstatě žije z pocitu, že to s ním život myslí nakonec dobře. Tato prvotní důvěra je mocná a funguje podle schématu: dostaneme to, co si myslíme, že dostaneme. Protože Střelec je téměř bez výjimky optimistou. I když si s ním život v ranném dětství často zle zahrál, má Střelec dobrou šanci překonat všechny nástrahy a léčky osudu. Tu a tam tím přivádí méně optimistické lidi k zoufalství, ale tak nějak se zdá, že má pravdu. Patří k lidem, kteří mají sedm životů jako kočka. Vždy, když mu voda sahá až po krk, což se občas stává i Střelcům, projede kolem záchranný člun a naloží ho.

Tip: přečtěte si také charakteristiku Střelce na eTarot.czZjistěte více po telefonu

Nikola – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

eTarot