Býk

Býk

21. duben až 20. květen

Hlavní rysy | Muž | Žena | Podrobná charakteristikaHlavní rysy

realistický, praktický, důkladný, stálý, solidní, stabilní, pevně stojící, zachovávající, vytrvalý, trpělivý, shovívavý, statický, houževnatý, nezlomný, svéhlavý; spolehlivý, rozumný, organizovaný, orientovaný na jistotu, stojící na pevné zemi, usedlý, produktivní

Muž

Vsází na jistotu a je obvykle spokojený sám se sebou. Nikdy nezapomene na narozeniny manželky nebo na výročí svatby. Rád nakupuje a shromažďuje, umí se starat o partnera a rodinu. Je sebejistý a uvolněný, ale jen tam, kde se cítí být doma. Muž ve znamení Býka není nadšený cestovatel ani divoký řidič, je svázaný s tradicemi a je si vědomý své kvality.

Žena

Žena ve znamení Býka je obvykle orientována kulturně. Zajímá ji umění, je muzikální, umělecky nadaná a velmi esteticky vnímavá. Má výborný vztah ke smyslovým zkušenostem: dobré jídlo, vůně sena nebo jarní louky, masáž, hudba, romantika. Toho si se ženou ve znamení Býka užijete do sytosti. Naopak kavárenské nebo pavlačové klepy či pomluvy jí nejsou obvykle vlastní.Podrobná charakteristika

Země je půda pod našima nohama, můžeme se jí dotýkat. Je symbolem hmatatelného světa, který můžeme svými smysly uchopit a pochopit. Ze všech znamení má právě Býk nejpřímější vztah k vlastnostem tohoto živlu. Zabývá se reálným, viditelným světem. Zkoumavé filozofické otázky Býkovi příliš na srdci neleží. To, co Býka zajímá, musí skutečně existovat a poskytovat vyhlídky na hmatatelné výsledky.

Jak si má vydělávat na své živobytí, to Býka zpravidla není třeba učit. Má vrozený talent pro řešení materiálních otázek a pro vyvíjení strategií, jak uspokojit své potřeby. Protože pro Býka má nesmírnou cenu všechno, co mu dává pocit jistoty, co posiluje jeho vlastní hodnotu nebo co jej těší na duši, chce také tyto lidi nebo věci bezpodmínečně mít a dokud je to možné, nepustit je. Vlastnost všechno si ponechávat projevuje Býk často také u témat a věcí, které už vlastně nepotřebuje a které pro něj nemají žádný význam.

Býk chce přesně vědět, s čím má co do činění. Peníze doma ve slamníku jsou mu milejší, než konto v bance. Zato však patří i k těm, kteří drží dané slovo už proto, že o svém slibu předem důkladně přemýšlel, protože je opatrný a solidní. Dar vytrvalosti a stálosti má také svou odvrácenou stránku. Býk je nejstálejší ze všech dvanácti znamení; bojí se změny, neznámého a nejistého.

Má sklon držet se zavedeného stavu věcí nebo do nekonečna pokračovat v přežitých zvyklostech a tradicích, nedokáže je opustit. To nejmenší, co přitom vzniká, je dojem, že Býk je poněkud bez fantazie a nápadů. Toto lpění na tradici podkopává Býkovu tvůrčí sílu, místo aby ji podporovalo a dokazovalo, že si Býk velmi věří. Nezvyklým situacím se tedy Býk přizpůsobuje jen pomalu a chvíli trvá, než se rozhodne, že se pustí do něčeho nového. Dá-li se však jednou do pohybu, dokáže ho pak sotva něco zastavit.

Co se partnerských vztahů týká, lidé narození ve znamení Býka potřebují partnerovu fyzickou přítomnost. Někdy mu ale uniká, že ten druhý je sice přítomen tělesně, v duchu však je velmi vzdálen. Protože je ale Býkovo myšlení orientováno na jistotu, svého partnera miluje a je mu oddán po celý svůj život. Užívat si Býk umí především v okruhu lidí, jimž se cítí být roven. Tedy lidí solidních, spolehlivých a ideálně s dostatečným majetkovým a finančním zázemím.

Myšlení Býka je mimořádně orientované na kvalitu. Všechno, co dělá dojem trvalé hodnoty, má vyhlídky na to, aby to Býk akceptoval. Nejhorším trestem pro Býka je bezpochyby vzít mu něco, co vybudoval. Celý jeho pocit vlastní hodnoty se na tom zakládá. S velkou pravděpodobností se z toho dlouhou dobu nevzpamatuje. Protože jsou pro něj jeho kořeny tak důležité, cítí se v takovém případě jako rostlina vytržená ze země a náhrada, třeba nové zaměstnání, se mu jeví málo atraktivní. Situace, kdy něco ztratí, dávají příležitost poznat cholerickou stranu obvykle mírumilovného Býka. Jeho druhou stránkou je v takovém případě rychlá reakce. Kdo však umí ocenit jeho rozvážný, důkladný a solidní charakter, má v Býkovi spolehlivého přítele a partnera. Sotva se mu stane, že se Býk rozhodne, že půjde nakoupit a už se nikdy nevrátí.

Tip: přečtěte si také charakteristiku Býka na eTarot.czZjistěte více po telefonu

Ariela – Výklad karet, Práce s kyvadlem, Křišťálová koule

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

eTarot