Blíženci

Blíženci

22. květen až 21. červen

Hlavní rysy | Muž | Žena | Podrobná charakteristikaHlavní rysy

lehkomyslný, bezstarostný, vzletný, neschopný pevných vazeb, milující svobodu, stále na cestách, nezakořeněný; racionální, systematický, kategorizující; nestálý, vrtkavý, povrchní, rozptýlený, neklidný, nervózní, neposedný, přelétavý, netrpělivý; nerozhodný, rozpolcený, pochybovačný, váhavý, loudavý; upovídaný, vychytralý, klamající, úskočný

Muž

Charakteristický pro způsob, jakým Blíženci muži přistupují ke světu, je sklon získávat poznatky a priori, tedy nezávisle na praktické zkušenosti. Praktická zkušenost znamená pustit se do něčeho, ponořit se do toho. Mnoho Blíženců však má rádo myšlenky jakoby na rýsovacím prkně. Místo přemýšlení jen volně přelétají a dávají si pozor, aby je někdo nepolapil. Své omyly si muži Blíženci jen těžko umí připustit.

Žena

Její základní charakteristika je stejná jako u Blížence muže. Zůstat na místě a zkoumat nějakou věc podrobněji znamená usadit se a omezit touhu po vzdušné a volné nevázanosti. Žena Blíženec by si přála rozhodovat se i intelektem, ale hlas srdce jej vždy přebije. Žena ve znamení Blížence bývá objektivní, otevřená a nestranná. Je skvělou partnerkou i kolegyní v práci. Směje se, i když nemá důvod.Podrobná charakteristika

Blíženci často pro samé stromy nevidí les - tolik věcí se jim zdá poutavých, zajímavých a pozoruhodných, že ví o všem něco, ale o ničem dost. Jejich zájmy jsou tak široce rozvětvené, že hluboký přístup k tématu není možný.

Pokud existuje něco, co Blížence pohání, pak je to jeho přání být o všem uvědoměn. O všem už někdy něco slyšel, všude se může zapojit do hovoru, je výřečný, informovaný, duchaplný. Lidé okolo jsou náramně udiveni, jak umí Blíženec jasně argumentovat, jak bystře analyzuje.

Blíženci jsou rození tlumočníci. Práce se slovem je hluboce uspokojuje. Méně šťastni jsou, když jde o city, protože ty pouze kalí průzračnost jejich představ. Když už city, pak raději písemně, třeba i v „neosobním“ elektronickém kontaktu.

Představme si muže a ženu večer na lavičce v parku. Žena bude zasněně hledět k obzoru, zcela ponořena do svých pocitů a nálad. Co bude dělat muž Blíženec? Slyšíme ho mluvit o tom, jak krásné jsou barvy soumraku, jak vlahý je vzduch, o tom, že takové působivé západy slunce se vyskytují jen tehdy, když… když… Blíženci mají prostě strach z dojetí a sentimentu. Intelekt Blíženců se stále něčím zabývá. Jejich pozornost rychle něco přitáhne; sice poněkud povrchně, ale aspoň na okamžik se Blíženec plně soustředí. Tento vyrovnaný, přívětivý, veselý Blíženec je však vnitřně rozpolcenou bytostí. I jeho touha po aktivitě má v neposlední řadě mnoho společného s tím, že v něm existují fyzické emocionální potřeby, kterých se bojí. Proto jeho exaktně pracující intelekt nepozoruje, že je závislý na náladách, což jeho bližní ne zrovna snadno chápou. Právě tato intenzivní rozumová orientace způsobuje, že Blíženec je tak trošku oddělen od svých bližních a má sklon je přehlížet. Jeho rozum je zaměřen na všechno pochopitelné, logické. Blíženci mají velký strach z iracionálního světa citů, ze ztráty kontroly a z toho, že by mohli vypadat nekultivovaně.

Blíženec nemá příliš rád železné zásady a pevně předurčené cesty. Všechno by rád jednou vyzkoušel - pokud možno bez toho, aby se vázal. Pružnost a někdy i šikovné taktizování jsou jeho silnými stránkami, s nimiž dokáže nenápadně obcházet problémy. Zřídkakdy totiž uvidíme Blížence přímo troubit do boje.

Také v milostném životě se projevuje jeho tendence zůstat volný. Flirty zcela odpovídají jeho vkusu. Hlásí-li se definitivní volba, sotva je jiné znamení tak nerozhodné jako Blíženec. Jeho rozum mu koneckonců říká, že u každého a u každé mluví něco pro, ale zrovna tak i proti. Nejkrásnější milostné dopisy dostaneme od Blížence. Kdo ale chce, aby byl Blíženec šťastný, měl by s ním o všem mluvit.

Tip: přečtěte si také charakteristiku Blíženců na eTarot.czZjistěte více po telefonu

Denisa – Výklad karet, Numerologie, Práce s kyvadlem

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

eTarot