Lev

Lev

23. červenec až 22. srpen

Hlavní rysy | Muž | Žena | Podrobná charakteristikaHlavní rysy

vitální, optimistický, energický, živý, uchvacující; dynamický, se silnou vůlí, schopný nadchnout druhé; vášnivý, přesvědčivý, strhující, spolehlivý, veselý, aktivní, odvážný, hravý, ale i cílevědomý, rozvážný, schopný nasadit všechny síly; ctižádostivý, zodpovědný, milující svobodu, nezávislý, otevřený, dobrosrdečný, velkorysý, štědrý, loajální, férový

Muž

Muž ve znamení Lva je mimořádně silnou osobností. Jeho přetékající životní síla, vůle k životu, odvaha a důvěra a silný cit pro čest jsou očividné a pro okolí značně motivující. Muž Lev dokáže odpouštět, je rytířsky šarmantní, ale zároveň potřebuje mnoho chvály, uznání a podpory, i když bychom to u takto výrazného znamení nejspíš nečekali.

Žena

Žena ve znamení Lva má schopnost vidět věci nejen očima, ale i svým vnitřním zrakem. Dokáže naplno využít intuici a všechny své smysly k posouzení aktuální životní situace. Žena ve Lvu je aktivní, cílevědomá a nezávislá, ráda dosahuje svých cílů a neváhá je prosadit třeba i silou. Jejím životním cílem je prožívat množství životních možností, čerpat z nich, pokoušet vnitřní sílu a tvořivost. Žena ve Lvu je silně ovlivněna pudy a smyslností a zpravidla vede vydatný erotický život.Podrobná charakteristika

Nejhlubším motivem Lva je přání žít a realizovat se bez omezení. Lev se poznává v tom, co vytvořil, ve své plodivé a tvořivé síle. Jednání Lva je zaměřeno na vědomé, organizované činy. Všechno, co dělá, má být výrazem jeho osobnosti a odrazem jeho bytosti. K tomu patří i jeho děti, které mohou být jak fyzické (fyzické plození jako tvůrčí akt), tak duševní či duchovní (např. umělecká díla), nebo plody jeho práce (např. realizace projektu, založení podniku atd.)

Potřeba uznání a potvrzení osobnosti Lva vede na jedné straně k silnému vztahu k okolí, který může vyvolávat i formu závislosti. Vedle toho je zde intenzivní přání Lva dosáhnout vnitřní i vnější autority s cílem stát se klidným, soběstačným člověkem. Lev je ovšem také oddán svobodné a hravé mysli, proto patří k charakteristickým rysům tohoto znamení i potřeba užívat si sluneční stránky života, pojímat život jako hru, žít erotikou a požitky. Lev by chtěl cítit neomezeně plynoucí životní energii a prožívat a účastnit se velké hry života, ovšem nikoli jako jedna část soukolí, nýbrž způsobem, který živí a posiluje jeho pocit výlučnosti.

Lev je znamení vášnivosti a vitality. Proto je důležitým úkolem i výzvou pro Lvy žít život, za nímž mohou stát celým srdcem. Lev je znamení, které se tradičně spojuje s asociacemi hrdosti, autokratického chování, ješitnosti a sebepřeceňování, ale i s mohutností vyzařování, s důstojností, sebejistotou a výraznou silou. Lidé se zdůrazněným Lvem žijí ze základního pocitu, že se narodili k něčemu vyššímu. Stejně jako je Slunce středem našeho slunečního systému, prožívají Lvi sami sebe jako někoho, kdo má přirozené právo na to, aby stál v centru a sklízel úctu a uznání. Protože okolí není vždy ochotno chovat se podle tohoto přání, nachází se mezi Lvy mnoho zdánlivě skromných jedinců, kteří však v hloubi duše čekají na to, kdy budou moci ukázat své schopnosti v pravém světle. To je však pouze jedna stránka principu Lva, a to spíš stránka naivní či spontánní. Právě ta v člověku ztělesňuje onu kvalitu, jež pozicí Lva odpovídá v říši zvířat - Lev je jejím králem.

Protože Lev žije tak silně z přítomnosti a spontánní radost ze života a potřeba hravého, snadného zacházení s věcmi tolik patří k jeho povaze, je pro něj těžké kráčet cestou zkušeností, které jsou pro proces jeho zrání tak nezbytné. Tak mnohý Lev raději předstírá před světem, že už došel - svým pouhým zrozením - až do cíle své cesty. Pak patří k těm, kteří se jen obtížně vyrovnávají s kritikou; k těm, kteří se dovolávají toho, o čem jsou přesvědčeni, že jim náleží.

Další kladná stránka znamení Lva je v přirozeném citu pro čest a vůli k osobnímu rozvoji. Rozdíl spočívá v dobrovolném přiznání k tomu, že je třeba ujít ještě kousek cesty. Tento Lev hledá sebejistotu a sebedůvěru, hledá vyjádření pro své tvůrčí sny a to, co dělá život pro něj hodnotným. Pak je pro něj zvlášť důležité vyjádřit své pocity tak, aby to ukazovalo jejich pravost. Pak může být Lev i romantický a plný heroických ideálů o životě, protože se také jen těžko srovnává s šedou každodenní realitou, když si uvědomuje, že se nachází uprostřed procesu učení.

Tip: přečtěte si také charakteristiku Lva na eTarot.czZjistěte více po telefonu

Nikola – Výklad karet

Změní se brzy život k lepšímu? Nevíte si rady? Toužíte po lásce?
Karty a hvězdy společně pomohou najít odpověď!

SMS pište ve tvaru TAROT18 datum narození a váš text na 904 30 46

Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, tech. zaj. Materna, 1sms 46 Kč, www.ema.bz, www.platmobilem.cz

eTarot